نحوه محاسبه هزینه پیامک در سامانه

نحوه محاسبه تعرفه ارسال پیامک

 

قیمت ارسال پیامک یکی از مواردی است که اهمیت زیادی در انتخاب نوع سامانه و همینطور شرکت ارائه دهنده آن ایفا می کند. شما بعد از دریافت یکی از سامانه های ارسال پیامک باید توجه خاصی به هزینه ارسال پیامک خود داشته باشید. در سامانه های ارسال پیامک چیاکو بر اساس نوع سامانه انتخابی شما هزینه پیامک شما محاسبه می گردد. به این معنی که قیمت تمام شده ارسال پیامک شما ارتباط مستقیمی با سامانه انتخابی شما دارد. در این مطلب سعی شده است مواردی را در مورد نحوه محاسبه ارسال پیامک شما توضیح داده شود.

نحوه محاسبه هزینه ارسال پیامک در سامانه های پیام کوتاه چیاکو به صورت ثابت است. این بدان معنی است که تعرفه ارسالی شما ارتباطی با میزان شارژ شما ندارد و شما می توانید به همان میزان که مورد نیازتان است سامانه خود را شارژ نمایید ( نکات قبل از انتخاب پنل را بخوانید ) و هزینه زیادی را در حساب خود انباشته نکنید. در صورتی که بخواهید هزینه ارسال خود را به پایین ترین حد ممکن بیاورید می توانید از پنل های مورد نظری استفاده کنید، تا هزینه ثابت ارسال پیامک شما در حد متعارف با ارسال شما قرار گیرد.

همانطور که می دانید سامانه های ارسال پیامک چیاکو این افتخار را دارد که با تمامی 5 اپراتور ارسال پیامک در کشور همکاری نماید. اپراتور های مختلف ارسال پیامک با توجه به مزایا و معایب سرویس های خود قیمت های متنوعی برای ارسال پیامک خود ارائه داده اند ( مزایا و معایب اپراتور ها را بخوانید ) به همین دلیل در سامانه پیامکی چیاکو نیز قیمت های متفاوتی دارند که در عکس فوق نیز مشاهده می کنید. برای بهتر و دقیق تر محاسبه کردن قیمت پیامک های ارسالی در سامانه از ضرایب عددی استفاده شده است که این کار احتمال اشتباه در محاسبه را به حداقل می رساند.

روش محاسبه به این صورت است که هر یک از سامانه ها یک تعرفه پایه و ثابت دارند که در عکس فوق این تعرفه برابر با 85 ريال است. برای محاسبه هزینه هر اپراتور همانطور که گفته شد یک ضریب در نظر گفته شده است. هزینه ارسال یک پیامک برابر است با تعرفه ثابت ضرب در ضریب اپراتور. برای مثال هزینه ارسال از اپراتور یا خط 1000 در پنل فوق برابر است با 85*1=85 ريال و یا هزینه ارسال از خط 5000 برابر است با 85*0.939=79.8 این یعنی با وجود اینکه تعرفه این پنل 85 ریال است اما زمانی که شما می خواهید از داخل این پنل با اپراتور 5000 ارسال پیامک کنید به دلیل اینکه ضریب این اپراتور کمتر از 1 است هزینه ارسالی کمتر از 85 ريال می شود و طبق محاسبه قبلی برابر با 79.8 می شود. به همین روش می توانید هزینه ارسالی از همه اپراتور ها و خطوط را محاسبه کنید. برای راحتی کار در جدول انتخابی سامانه های ارسال پیامک هزینه ارسالی از هر یک از اپراتور ها با تعرفه ثابت آن پنل محاسبه شده است که به راحتی می توانید مشاهده نمایید که ارسال از هر خط یا اپراتور در هریک از پنل های اس ام اس چه هزینه ای دارد. لازم به ذکر است طبق اعلام بعضی از اپراتور ها ارسال از طریق آنها به خطوط ایرانسل دارای ضریب بالاتری نسبت به همراه اول است. برای مثال ارسال از خطوط 1000 برای همراه اول ضریب 1 ولی برای ارسال به شماره های ایرانسل و ... دارای ضریب 1.2 است که این به این معنی است که ارسال از اپراتور 1000 در این پنل برابر است با 85*1.2=102 ريال.

هزینه دریافت پیامک در سامانه های ارسال پیامک همیشه 0 بوده است و شما نباید برای دریافت پیامک هیچ هزینه ای پرداخت نمایید.

ضریب سرویس ها مواردی هستند که برای استفاده از امکانات سرویس ها در سامانه ارسال پیامک استفاده می شوند. این سرویس ها امکانات ویژه ای هستند که تنها در پنل 5 ستاره موجود است و شما با استفاده از آن می توانید ختم قرآن - نتایج فوتبال - قیمت ارز و سکه - جستجوی دامنه - اطلاعات پرواز - رتبه در گوگل - قیمت خودرو - آب و هوا و دیکشنری را استفاده کنید و شرایطی فراهم نمایید تا کاربران شما یا مشتریان شما نیز از این سرویس استفاده کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید با واحد مالی چیاکو با شماره 021.22391021 تماس حاصل نمایید.
این مطلب را در گوگل محبوب کنید:

SWF file not found. Please check the path.

سامانه پیام کوتاه پنل، سامانه ارسال پیامک، پیام کوتاه