سرویس ارزش افزوده قبض موبایل

سرویس ارزش افزوده قبض موبایل

سرویس ارزش افزوده قبض موبایل چیست ؟

شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که با مبلغی در قبض موبایل خود رو برو شده اید با نام "سرویس ارزش افزوده" !! اما اطلاعاتی در این مورد نداشته باشید.

شرکت همراه اول و ایرانسل (به ویژه همراه اول) اقدام به ارسال نوعی پیامک برای مخاطبین خود می کنند که در صورت پاسخ مخاطب به این سرویس ها هزینه ای برای مخاطب در نظر گرفته خواهد شد. این پیامک ها که معمولا پیامک هایی با محتوای جذاب می باشند دارای محتوای قابل استفاده برای افرادی است که نیازمند این محتوا هستند. یا حتی ممکن است این محتوا تنها یک سرگرمی پیامکی باشد.استفاده از این سرویس ها شامل هزینه است که از اعتبار شما کسر و یا روی قبض دوره ای شما به نام سرویس ارزش افزوده درج می گردد.

در نظر بگیرید که یک پیامک با محتوای زیر برای شما ارسال می شود

دوست دارین وقتی از فرزندتون
میپرسن که بهترین دوستت کیه، بگه
پدر و مادرم
45 رو بفرست تا بهت بگم چه کنی تا اینو بشنوی
هر پیام 50 تومن

یا

از قیمت ارز، سکه و طلا، سبد کالا
سیاست و اقتصاد و سلامت زودتر از همه با خبر شوید
با ارسال 200
هر پیام 100 تومان

یا

قرمزته یا آبیته ؟
دوست داری آخرین اخبار داغ
دربی رو بخونی؟
پس 400 رو بفرست تا در کنار اون
سایر اخبار ورزشی رو هم داشته باشی!
هر پیام 100 تومان

در صورت پاسخ مثبت به این نوع پیامک ها (ارسال عدد مورد نظر درج شده در متن پیامک) این سرویس برای شما فعال خواهد شد و نسبت به نوع پیامکی که برای شما ارسال می شود هزینه برای شما محاسبه خواهد شد.
توجه داشته باشید در صورت عدم پاسخ از طرف شما به پیامک ارسالی از طرف همراه اول یا ایرانسل، هیچ هزینه ای به عنوان سرویس ارزش افزوده برای شما در نظر گرفته نخواهد شد و زمانی شما شامل این هزینه می شوید که به این پیامک ها پاسخ دهید.

اخیرا مشاهده شده که سرویس های ارزش افزوده به روش های مختلف در حال اجرا هستند. برای مثال سرویس های طرفداری و یا شرکت در مسابقات صدا و سیما. برای مثال سامانه پیامکی بعد از مسابقات قوتبال از صدا و سیما نمایش داده می شود و بینندگان را ترغیب به ارسال پیامک به شماره مورد نظر می کند. در صورت ارسال پیامک برای این شماره روزانه برای شما اطلاعاتی ارسال می شود که به ازای ارسال هر پیامک 120 تومان به قبض شما اضافه می شود و در صورتی که استفاده از این نوع سرویس ها برای سیم کارت شما افزایش یابد هزینه قبض شما نیز افزایش خواهد یافت. پس در هنگام استفاده از این نوع سرویس ها همیشه باید توجهی به تعداد سرویس هایی که استفاده می کنید داشته باشید.

 

غیر فعال کردن سرویس ارزش افزوده تلفن همراه:

در پیامک های ارزش افزوده، ارسال کنندهای پیام موظف هستند که در پیامک خود روش غیر فعال سازی سرویس ارزش افزوده را درج کنند.
برای مثال:

کلمه OFF به همین شمار ارسال کنید

یا

کلمه انصراف را به شماره 2050 ارسال کنید

در صورت درج نشدن کلید واژه های غیر فعال سازی در پیامک می توانید با پشتیبانی اپراتور خود (همراه اول یا ایرانسل) تماس حاصل فرمایید و درخواست غیر فعال سازی سرویس خود را اعلام کنید.

در حال حاضر با استفاده از کد دستوری #800* از هر خط و سیم کارتی می توانید سرویس های پیامکی خود را بررسی کنید و در صورت علاقه نداشتن سرویس ارزش افزوده مورد نظر خود را حذف کنید. از این سامانه حتی می توانید دریافت پیامک های تبلیغاتی خود را نیز فعال و یا غیر فعال کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر با اپراتور همراه اول یا ایرانسل تماس بگیرید. این مطلب فقط جهت اطلاع رسانی در سایت قرار گرفته است و سرویس ارزش افزوده قبض موبایل هیچ ارتباطی به سایت چیـاکـو ندارد.

 

دانلود برنامه اندروید

دانلود بازی اندروید


 

مطالب مرتبط:

غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی

سرویس ارزش افزوده یا vas چیست ؟

 
این مطلب را در گوگل محبوب کنید:

SWF file not found. Please check the path.

سامانه پیام کوتاه پنل، سامانه ارسال پیامک، پیام کوتاه