از نخست وزیر هند یاد بگیرید تا ۱۰۰ درصد ضد هک شوید

این روزها از هر رسانه ای خبرهای مربوط به جاسوسی خبرساز چند وقت اخیر، سازمان امنیت ملی آمریکا از سران ۳۵ کشور جهان را دریافت می کنید؛ اما نخست وزیر هندوستان، مانموهان سینگ، در برابر این خبرها لبخند می زند و مطمئن است او در بین آن رهبران نیست.

آقای سینگ اصلاً نه تلفن همراه دارد (چه به رسد به هوشمندش) نه ایمیلی که NSA بتواند از طریق آنها جاسوسی وی را بکند. سخنگوی او در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها گفته: «جناب نخست وزیر از تلفن همراه استفاده نمی کنند و حساب ایمیل هم ندارند. البته دفتر ایشان ایمیل دارد ولی این ایمیل شخصی آقای سینگ نیست [و ایمیل کاری دفتر نخست وزیری است] به همین خاطر ما نگرانی خاصی درباره جاسوسی های گزارش شده نداریم.»

شاید دفتر آقای سینگ نگران نباشد ولی آنها در اقلیت هستند. آخرین خبرها حاکی از جاسوسی و نظارت چند ساله NSA بر دوست دیرین آمریکا یعنی صدر اعظم آلمان است؛ مشخص شده از چند سال پیش تلفن خانم مرکل شنود می شده و فعالیت های آنلاین وی تحت نظر بوده.

پس شما هم اگر می خواهید به پشیمانی خانم مرکل دچار نشوید باید قید گیک بودن را زده و به دوران ما قبل الکترونیک مهاجرت کنید، چون از قرار معلوم فناوری های NSA آن قدر پیشرفت کرده که نتوان از دست آن گریخت. نظر شما چیست؟
این مطلب را در گوگل محبوب کنید:

SWF file not found. Please check the path.

سامانه پیام کوتاه پنل، سامانه ارسال پیامک، پیام کوتاه