ارسال پیامک با کسر هزینه از گیرنده


mobile

 برای دریافت اطلاعات عمومی در این زمینه این مطلب را بخوانید

 

سرویس ارزش افزوده یا VAS چيست؟

    در دنیای امروز اطلاعات و ارتباطات، تغییرات شگرفی شکل گرفته است؛ تغییراتی که صنعت تلفن همراه را نیز متحول ساخته است. امروزه در صنعت تلفن همراه، علاوه بر امکان مکالمه صوتی، خدمات گوناگونی به مشترکین ارائه می گردد. این خدمات که می توانند در صنايع بسيار مختلف، براي توسعه بازار، با صرف هزينه بسيار كم و يا ناچيز مورد استفاده قرار گيرند، با نام خدمات ارزش افزوده (VAS) شناخته می شوند. خدمات ارزش افزوده به اختصار به تمامی سرویس هایی اطلاق می گردد که بر بستر سرویس های پایه مانند پیام کوتاه (SMS)، پیام چند رسانه ای (MMS)، دیتا (GPRS)و USSD ارائه می شوند. گروه نرم افزاری چیاکو , گستره وسیعی از خدمات ارزش افزوده را به کاربران خود ارائه می دهد که از این جمله می توان خدمات مبتنی بر پیام کوتاه (خدمات پیامکی) را نام برد. یکی از جدیدترین سرویس های گروه نرم افزاری چیاکو , راه اندازی پورتال خدمات پیامک می باشد که بیش از 54 سرویس پیامکی را ارائه می دهد

   خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه فراتر از خدمات استاندارد ارائه شده توسط اپراتورهاي تلفن همراه مي باشند و به طور خلاصه، به هر خدمتي اطلاق مي‌شود كه فراتر از خدمات مكالمه صوتي باشد. اين خدمات كه، مي توانند در صنايع بسيار مختلف براي توسعه بازار با هزينه بسيار كم و يا ناچيز مورد استفاده قرار گيرند؛ در دسته بندي هاي زير تقسيم بندي مي شوند:

تجارت و خدمات مالي بر روي تلفن همراه، به عنوان مثال:
  خدمات بانكي بر روي تلفن همراه M Banking
  پرداخت و دريافت مالي بر روي تلفن همراه M Payment
  و...


تفريحات و سرگرميها بر روي تلفن همراه، به عنوان مثال:
  بازيهاي مختص تلفن همراه
  تبادل موسيقي و تصاوير ويدئويي بر روي تلفن همراه
  و...


اطلاع رساني، شبكه هاي خبري و اجتماعي بر روي تلفن همراه، به عنوان مثال:
  تبليغات و اطلاع رساني تجاري بر روي تلفن همراه
  ايجاد و گسترش شبكه هاي اجتماعي بر روي تلفن همراه
  و...


تلويزيون و برنامه هاي نمايشي بر روي تلفن همراه، به عنوان مثال:
  دريافت تصاوير ويدئويي درخواستي بر مبناي تقاضا( VOD )

با مرور بر تجربيات و ادبيات موجود در پيرامون كاربرد رسانه هاي جديد به طور كلي و تلفن همراه به طور خاص، مي توان دامنه ي نسبتاَ گسترده اي از كاربردهاي مختلف را شناسايي كرد كه بالقوه يا بالفعل قابليت خلق ارزش افزوده در صنعت تلفن همراه را دارند. نگاه منفرد و موردي براي كشف كاربردهاي جديد، هرچند رويكردي خلاقانه محسوب مي شود، اما بواسطه ي فقدان مبناي نظري با سه مشكل جدي روبروست: (1) شايد نتواند تمامي كاربردهاي بالقوه را شناسايي كند، (2) ممكن است نتواند تمام ارزش بالقوه ي يك كاربرد را محقق كند، و (3) ممكن است كاربردهايي را پيشنهاد دهد كه سواد آوري و بقاي دراز مدت خدمات اين صنعت را به خطر بيندازد.

نحوه ایجاد یک سرویس جدید:

پس از تکمیل فرم کاربرانی که مایل هستند یک سرویس ارزش افزوده ایجاد نمایند، باید پیش از هرچیز یک ایده نو برای این کار داشته باشند ، در صورت تکراری بودن ایده شرکت مخابرات از ارائه سرویس خودداری خواهد کرد ، کاربر طرح خود را با دقت و با جزئیات دقیق در فرم پروپوزال شرح میدهد .

فرم پروپوزال جهت بررسی در شورا به شرکت مخابرات ارائه میگردد ، در صورتی که طرح پذیرفته شود (بازه دو ماهه) شرکت یک برآورد زمانی جهت فعالسازی سرویس به کاربر اعلام خواهد کرد .

تفاوت سرويس Vas با ساير سرويسهاي پيامکي :

درسرويسهاي پيامکي، سازمان يا ارگان دارنده سرويس پس از تهيه بستر هاي لازمه مي بايست جهت ارسال پيامک به مخاطبين خود هزينه هاي پيامک را متحمل شوند. در اينگونه سرويسها دسترسي به پنلهاي آفلاين و يا آنلاين جهت ارسال پيامک ضروري مي باشد. در سرويسهاي پيامکي مخاطبين بازار لزوما هدف نهايي نمي باشند چرا که خود، سرويس مورد نظر را انتخاب نکرده اند. در سرويسهاي vas هزينه پيامکهاي دريافتي از خود مخاطبين و توسط اپراتور يا به صورت کسر اعتبار و يا قابل پرداخت روي قبض تلفن همراه دريافت مي شود. بنابراين هزينه اي توسط ارگان و سازمان جهت ارسال پيامک دریافت نمی گردد. چه بسا که براي آن سازمان و ارگان درآمدزا نيز خواهد بود. در اينگونه سرويسها براي يکبار سرويس تعريف شده و نيازي به دسترسي به بسترهاي نرم افزاري و يا سخت افزاري توسط سازمان جهت ارسال پيامک نمي باشد.

نحوه سفارش :

برای سفارش پیامک ارزش افزوده ابتدا فرم مربوطه را دانلود نموده و پس از تکمیل فرم به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید .

 

نحوه سود رسانی :

بعد از تایید پروپوزال از سمت شرکت همراه اول، مشخص خواهد شد.

 

 

 

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد

 

دانلود برنامه اندروید

 دانلود بازی اندروید

 

 مطالب مرتبط:

سرویس ارزش افزوده قبض موبایل

 
این مطلب را در گوگل محبوب کنید:
سامانه پیام کوتاه پنل، سامانه ارسال پیامک، پیام کوتاه