روش انتخاب پنل پیامک

روش انتخاب پنل
با توجه به تعداد فراوان شرکت های فعال در حوزه پیام کوتاه، با درخواستی که از سوی بسیاری از مشتریان وجود داشت مطالبی در مورد نحوه انتخاب و روش های موجود برای ارسال پیام کوتاه ارائه می شود که امید است گامی در جهت بهتر انتخاب کردن نوع خدمات درخواستی شما باشد. در ادامه روش های مختلف ارسال و همینطور مطالبی که قبل از خرید یک پنل نیاز به دانستن آن دارید گردآوری شده است. هرچند که مطالب برای اطلاعات دقیقتر در این زمینه بسیار زیاد است، اما سعی شده که خلاصه و مهمترین عوامل در انتخاب یک پنل یا سامانه ارسال پیامک را ارائه دهیم.
 

دانلود - روش  انتخاب پنل پیامک

 

به صورت کلی دو روش برای ارسال پیامک وجود دارد:

1- سفارش ارسال پیامک به شرکت های فعال در زمینه ارسال پیام کوتاه.

2- دریافت سامانه یا پنل ارسال پیامک و ارسال پیامک توسط کاربر .

 

1- سفارش ارسال پیامک به شرکت های فعال در زمینه ارسال پیام کوتاه

شرکت یا اشخاصی که میزان ارسال پیامک آنها مداوم نیست یعنی می خواهند برای یک یا حداکثر دوبار ارسال پیامک داشته باشند بهتر است که هزینه بابت سامانه ارسال پیامک پرداخت نکنند و سفارش ارسال پیامک خود را به شرکت های فعال در زمینه ارسال پیامک بدهند .
(این روش برای اشخاص یا افرادی که می خواهند تبلیغات را از طریق پیامک تست کنند بسیار مناسب است .)
از آنجا که هزینه ارسال پیامک مهم ترین مسئله در این زمینه است نیاز است به چند مورد اشاره کنیم .
اگر شما برای بررسی این مسئله در سایت های مختلف و یا با چند شرکت تماس بگیرید کاملا متوجه می شوید که هیچ قیمت مشخصی وجود ندارد هر شرکت یا هر سایتی یک قیمت به شما میدهد (حتی هر پیامک 6 تومان) و این سوال برای شما ایجاد می شود که دلیل این همه اختلاف قیمت برای ارسال پیامک چیست ؟
دلایل و سیاست های هر شرکت برای ارسال پیامک متفاوت است و نمی توان به تمامی آنها اشاره کرد، در زیر به چند نکته خیلی مهم به صورت کلی اشاره می کنیم که با در نظر گرفتن تمامی آنها می توان دلیل انتخاب سامانه ارسال پیامک چیاکو را متوجه شد.


معایب و مزایای اپراتورها با یکدیگر :
باید توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر با چه اپراتوری ارسال پیامک را برای شما انجام می دهد .
در کشور ما امکان ارسال از اپراتورهای 1000 - 2000 - 3000 - 5000 و خط ثابت (021) وجود دارد هر اپراتور نسبت به معایب و مزایا، تعرفه های مختلفی برای ارسال پیامک دارند (مشاهده معایب و مزایای اپراتورها با یکدیگر) و با توجه به این تفاوت ها هزینه ارسال هر پیامک برای هر اپراتور نسبت به معایب و مزایای آن مشخص می شود .

گزارش ارسال :
این حق شماست که بعد از ارسال پیامک ، شرکت موردنظر یک گزارش مبنی بر پیامک های ارسال شده و دلیوری به شما بدهد که پیامک شما به چه شماره های ارسال شده است . این لازمه آن است که با اپراتوری ارسال شما انجام شده باشد که قابلیت گزارش گیری را دارا باشد.
برای مثال، ارسال از اپراتور 5000 که امکان ارسال تفکیک جنسیت را نیز دارا می باشد، امکان دریافت گزارش وجود ندارد.

بازگشت هزینه پیامک های ارسال نشده به مخابرات :
به صورت کلی در زمان ارسال پیامک حدود 10 تا 15 درصد پیامک های ارسالی به مخابرات ارسال نمی شود و هزینه های پیامک های ارسال نشده به مخابرات به شرکت مذکور برگشت داده خواهد شد و حق شماست که این درخواست را به شرکت بدهید تا پیامک های ارسال نشده را مجدد ارسال کنند و آن شرکت موظف است که این کار را انجام دهد .

با در نظر گرفتن توضیحات بالا یک مثال میزنیم :
در نظر بگیریم که با دو شرکت تماس گرفته اید و دو قیمت متفاوت داده اند . شرکت اول هر پیامک 10 تومان و شرکت دوم هر پیامک 8 تومان .
در نگاه اول مشخص است که شرکت دوم برای شما مقرون به صرفه تر از شرکت اول است ولی اگر شرکت اول گزارش ارسال به شما بدهد و هزینه پیامک های ارسال نشده به مخابرات را به شما برگرداند و شرکت دوم گزارش و هزینه پیامک های ارسال نشده را برگشت ندهد، با یک محاسبه ساده کاملا متوجه خواهید شد، به دلیل ارائه گزارش مبنی بر پیامک های ارسالی و عودت هزینه پیامک های ارسال نشده به مخابرات از طرف شرکت اول هم در کیفیت تبلیغات شما تاثیر به سزایی دارد و هم در هزینه برای شما به صرفه تر از شرکت دوم خواهد بود .


 

2- دریافت سامانه های ارسال پیامک :

تفاوت اکثر سامانه های ارسال پیامک در دو مورد مشخص است :
1- هزینه ارسال هر پیامک
2- امکانات سامانه ها
تقریبا تمامی شرکت ها و سایت های فعال در این حوزه چندین پنل یا سامانه به شما معرفی می کنند که شما نسبت به نیاز یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید که باید به چند نکته توجه بفرمایید :
 
در سامانه های ارسال پیامک به دو صورت تعرفه ارسال پیامک برای شما محاسبه می شود .

تعرفه ثابت
تعرفه پلکانی

تعرفه ثابت : در تعرفه ثابت هزینه ارسال پیامک شما نسبت به سامانه یا پنلی که انتخاب می فرمایید مشخص می شود . برای مثال اگر در سایت چیاکو پنل 5 ستاره را انتخاب بفرمایید هزینه ارسال هرپیامک با پیش شماره 1000 برابر با 85 ریال محاسبه می شود و اگر شما حتی 1000 ریال هم شارژ انجام دهید هیچ تغییری در تعرفه ارسال پیامک شما ندارد .

تعرفه پلکانی : در این نوع تعرفه هزینه ارسال پیامک نسبت به میزان شارژی که انجام می دهید محاسبه می شود . که در زمان خرید سامانه شرکت هایی که از تعرفه پلکانی استفاده می کنند موظف هستند که بازده قیمتی را به شما اعلام کنند . تعرفه پلکانی برای شرکت یا اشخاصی پیشنهاد می شود که میزان شارژ یا ارسال پیامک بالایی استفاده می کنند .
این تفاوت باعث می شود که افراد بیشتر سامانه هایی با تعرفه ثابت را انتخاب کنند و دلیل آن هزینه بالای تمام شده برای پیامک های ارسالی در سامانه هایی با تعرفه پلکانی و هزینه قابل پیش بینی و حساب شده در سامانه هایی با تعرفه ثابت
تا اینجا متوجه شدیم که هزینه ارسال پیامک به چه صورت محاسبه می شود یعنی در سامانه های تعرفه ثابت به هر میزان که هزینه پنل شما بیشتر شود تعرفه شما کمتر خواهد شد و در تعرفه های پلکانی به هر میزان که شارژ پنل شما بیشتر شود هزینه ارسال پیامک باری شما کمتر در نظر گرفته خواهد شد .

اپراتورهای ارسال کننده پیامک
در کشور ما امکان ارسال پیامک با پیش شماره های 1000، 2000 ، 3000، 5000 ، خط ثابت (021) ، بین المللی و نام تجاری وجود دارد . هریک از اپراتورهای مذکور نسبت به معایب و مزایا تعرفه ارسال پیامک متفاوتی دارند (مشاهده معایب و مزایای اپراتورها با یک دیگر) . شاید این سوال مطرح باشد که چه دلیلی به استفاده از اپراتور های مختلف است؟ بهتر است جواب این سوال را با یک مثال بررسی کنیم :برای مثال فرض کنید در زمان استفاده از سامانه ارسال پیامک موردی پیش می آید که شما نیاز دارید با اپراتوری ارسال پیامک خود را انجام دهید که کیفیت بالایی داشته باشد یا با اپراتوری ارسال انجام دهید که هزینه ارسال پیامک پایینی داشته باشد و از همه مهم تر اگر یکی از این اپراتورها با اختلال مواجه باشد به راحتی بتوانید ارسال پیامک خود را با دیگر اپراتورها انجام دهید .

 

امکانات سامانه
شاید در نگاه اول امکانات سامانه آنقدر در انتخاب پنل مهم نباشد ولی اگر بتوانید از این امکانات به درستی استفاده بفرمایید می توان گفت که هم در کیفیت تبلیغات و حتی در بعضی از مواقع در هزینه های شما تاثیر زیادی خواهد داشت .
پیشنهاد می شود قبل از خریداری پنل، امکانات سامانه مورد نظر خود را مشاهده بفرمایید یا از شرکت مذکور درخواست کنید که سامانه را برای چند روز به صورت تست در اختیار شما قرار دهند . در این شرایط شما با تمامی امکانات سامانه آشنا خواهید شد و متوجه می شوید شما به کدام یک از این امکانات نیاز دارید .

 

پشتیبانی
پشتیبانی یکی از مهمترین خدماتی است که شرکت های فعال در حوزه خدمات اینترنتی می توانند ارائه دهند. در واقع پشتیبانی را می توان تاثیرگذار ترین عامل در انتخاب یک سامانه خوب عنوان کرد. شما در نظر بگیرید که یک شرکت یک سامانه ارسال پیامک را کاملا به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است ولی زمانی که شما با مشکل مواجه می شوید هیچ کس جواب گوی شما نیست یا پشتیبانی نا مطلوبی بابت مشکل به وجود آمده ارائه کنند.
شرکت یا اشخاصی که زمان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند نیاز به پشتیبانی را خوب درک می کنند، حتی این کاربران حاضر هستند هزینه بیشتری بابت سرویس و تعرفه ارسال پیامک خود پرداخت کنند.

در ادامه، به نکاتی اشاره خواهیم کرد که بتوانید موارد ذکر شده را مورد بازبینی قرار دهید.

 

دریافت سامانه به صورت تست
شاید یکی از مهمترین نکته هایی که می توان در انتخاب و خرید یک سامانه ارسال پیامک اشاره کرد، دریافت چند روز سامانه به صورت تست است . به نظر ما این حق تمامی کاربران است که بتوانند محصول یا خدماتی که می خواهند هزینه بابت آن پرداخت کنند را لمس کنند .
این کار مزیت های بسیاری دارد، شما بعد از استفاده تست از سامانه می توانید با دید و اطلاعات بهتری سامانه خود را انتخاب کنید حتی این امکان وجود دارد که شما متوجه شوید که سامانه های ارسال پیامک جواب گوی نیاز شما را نمی دهد.
با این کار، هم شرکت سرویس دهنده و هم سامانه ای را که می خواهید هزینه بابت آن پرداخت نمایید را تست کرده اید. از همه مهمتر با این روش می توانید سرویس و خدمات چند شرکت را با یکدیگر مقایسه بفرمایید.

با در نظر گرفتن توضیحات بالا دیگر هزینه اضافه بابت خرید پنل های ارسال پیامک پرداخت نخواهید کرد و می توانید با پرداخت حداقل هزینه بهترین استفاده را از یک سامانه ارسال پیامک کنید .
 
راهکار کلی برای انتخاب پنل :
با توجه به در نظر گرفتن امکانات سامانه های ارسال پیامک پیشنهاد میشود که شرکت یا اشخاصی که تعداد ارسال پیامک آنها به صورت میانگین در ماه کمتر از 5 هزار پیامک است هزینه زیادی بابت پنل پرداخت نکنند پنل های ساده هر شرکت یا سایتی نیاز آنها را برطرف خواهد کرد و زمانی که تعداد ارسال پیامک آنها بیشتر شود از لحاظ صرفه اقتصادی بهتر است که پنلی را انتخاب کنند که هزینه ارسال پیامک کمتری دارد .
برای مثال دو پنل تک ستاره و 5 ستاره سایت چیـاکـو را در نظر بگیریم
هزینه پنل تک ستاره 30 هزار تومان با هزینه ارسال پیامک 13 تومان ( برای اپراتور خط ثابت ) وهزینه پنل 5 ستاره 259 هزار تومان با هزینه ارسال پیامک 9 تومان ( برای اپراتور خط ثابت )
با در نظر گرفتن 4 تومان اختلاف قیمت ارسال هر پیامک این دوپنل، اگر شرکتی میانگین در ماه 1000 پیامک ارسال کند اختلاف قیمت 4 تومان به ازای ارسال هر پیامک، برابر با 4هزار تومان می شود. رقمی که قابل توجه نیست. در حالی که اگر همان شرکت با میانگین ارسال 10 یا 100 هزار ارسال پیامک در نظر بگیریم اختلاف قیمت 40 یا 400 هزار تومان میشود .
امیدواریم توضیحات ذکر شده بتواند کمک بسزایی در انتخاب پنل مورد نظر شما انجام داده باشد و شما هم با اطلاعات کامل در مورد پنل های موجود در بازار به انتخاب بهترین با توجه به نیاز خود اقدام نمایید.


در پایان لازم به ذکر است که خوشایندترین اتفاق برای شرکت پردازش گستر آکام ، راضی بودن مشتری از خدمات این شرکت است.

 

انتخاب سامانه ارسال پیامک              ارسال پیامک انبوه توسط شرکت

ثبت نام آنلاین سامانه ارسال پیامک
این مطلب را در گوگل محبوب کنید:
سامانه پیام کوتاه پنل، سامانه ارسال پیامک، پیام کوتاه